תחשיב נזק נפילה ברחוב

תחשיב נזק נפילה ברחוב

כאשר אדם נפגע ברחוב כתוצאה מנפילה, פקודת הנזיקין קובעת שני תנאים מצטברים, כך שאם הם מתקיימים, אותו אדם שנפגע ברחוב, יוכל לדרוש פיצויים מהגורם שגרם למכשול או שלחילופין,  יכול לדרוש פיצויים ממי שאחראי על מקום שבו היה המכשול שגרם לנפגע נפילה ונזק גופני. למשל תחזוקה לקויה, מכשול אשר הוצב בדרך וכדומה. על מנת להגיש תחשיב נזק נפילה ברחוב, יש לפנות אל עו"ד הבקיא בדיני נזיקין. כאשר מדובר על רשלנות של אותו הגורם שגרמה לנפגע נזק כתוצאה מהתאונה, זהו התנאי השני המצטבר.

חובת הזהירות, מוטלת על העירייה או הרשות העירונית, אשר מעוגנת בדין פקודת העיריות ובפסיקה, כך שעל כל עירייה לדאוג לבטיחות בדרכים ולמנוע מכשולים שעשויים לסכן את שלום הציבור. מצד שני, אי אפשר להיות כל כך קפדניים ולכן, ביהמ"ש נדרש לבחון כל מקרה לגופו, כך שנלקחים  חשבון תוחלת הסיכון ואפשרות המניעה של תאונה זו. על מנת לערוך נכון תחשיב נזק נפילה ברחוב, יש תחילה לדווח על התאונה והנסיבות לה לגורמים השונים כמו: העירייה אשר הנפגע נפל בשטחה, החברה אשר בבעלותה נמצא למשל שוק, או שטח ציבורי אחר שבו נגרמה התאונה, חברת הביטוח במידה והנפגע מבוטח בביטוח מתאים. יש לתעד באופן נכון ומהימן כל פרט שיוכל לסייע בהוכחה כיצד התרחשה אותה התאונה ואילו נזקים נגרמו לנפגע.

קבלת טיפול רפואי ותיעודו למטרת תחשיב נזק נפילה ברחוב

החשיבות של קבלת טיפול רפואי היא מכרעת, משום שישנם פצעים שנראים לעין, אך ישנם נזקים גופניים פנימיים שעל הרופא לבדוק באמצעות בדיקות  רפואיות שונות.זו הסיבה, כי חוות דעת רפואית חשובה מאוד למי שנחבל כתוצאה מנפילה ברחוב. גם נזקים נפשיים יש להביא בחשבון למטרת תחשיב נזק נפילה ברחוב, כך שחוות דעת של פסיכולוג או פסיכיאטר חשובה למטרה זו.גם נזק ממוני והכוונה היא לנזקים אשר פגעו בהכנסתו של הנפגע וגרמו להוצאות נלקחים בחשבון.

טראומה נפשית, עוגמת נפש כאב וסבל, מהווים את הדוגמאות העיקריות לסוג הנזק. כאן מדובר בנזקים שהם אינם ממוניים וכאן נלקחים בחשבון כמה פרמטרים נוספים כגון:גילו של הנפגע משפיע אף הוא ע גובה הפיצוי שיקבל, כך שככל שגילו של הנפגע צעיר יותר, הוא יאבד יותר הכנסות ויסבול למשך שנים רבות יותר ולכן, הפיצויים שהוא עשוי לקבל, יהיו גבוהים יותר מאשר של נפגע מבוגר יותר.

עצות חשובות מעו"ד המתמחה בדיני נזיקין

אחד הדברים החשובים שעל הנפגע לבצע הוא צילום של מקום התאונה, היות והעירייה עשויה תוך זמן קצר לתקן את המפגע, מה שימנע מהנפגע לקבל את הפיצויים המגיעים לו, במידה הוא מעוניין להגיש תביעה אשר כוללת תחשיב נזק נפילה ברחוב. ניתן למצוא סוגים שונים של מפגעים כגון: שמן שלא נוקה בכביש או במדרכה וגרם לנפגע להחליק, מדרגות חלקות, בורות, מדרכות בולטות, או שקועות, פערים שנוצרו עם הזמן בין אבני המדרכה ועוד. במשפטי נזיקין, מתקיים במקרים רבים שלב ההוכחות, כך שיש למצוא עדים אשר יעידו על תרחיש התאונה שגרמה נזק לנפגע. יש לקחת את פרטיהם, כך שבמקרה של  השלב שבו ייערך דיון ההוכחות הם יוזמנו להעיד בביהמ"ש.

מה הקריטריונים שיש להציג כאשר מחשבים את הנזק של נפילה ברחוב?

יש לציין את הסטאטוס האישי של הנפגע (אם הוא רווק, נשוי, גרוש או אלמן), ימי האשפוז במידה ואושפז עקב התאונה, שירות צבאי שעשה או שיעשה בעתיד, אחוזי הנכות שנקבעו לו, במידה וישנם, הגיל שבו החל אובדן ההשתכרות, הוצאות טיפולים רפואיים, הוצאות עו"ד, הוצאות ניידות ונסיעה, עזרה צד ג' לעתיד. כל אלה  מהווים את הקריטריונים העיקריים שיסייעו למטרת תחשיב נזק נפילה ברחוב

תאונת עבודה - בפירוט:

אנו מזמינים אותך להתרשם מהתוכן באתר, מגוון מאמרים ופסקי דין בנושאים בהם עוסק המשרד.

אנו מקווים שתוכל להפיק תועל מהתוכן באתר, אולם יש להדגיש כי התוכן מתעדכן מעת לעת.

התוכן באתר אינו יכול להחליף ייעוץ משפטי פרטני בשום צורה ואופן.

התקשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ בטלפון: 03-9444747 

ו/או השאר פרטיך באתר, לקביעת פגישת יעוץ 

 ללא עלות וללא כל התחייבות. 

שאלות נפוצות

משרדנו ייצג ומייצג אלפי לקוחות בתביעות מול המוסד לביטוח הלאומי וגורמים רלוונטיים נוספים למיצוי זכויותיהם של נפגעי תאונת עבודה.

משנת 2006 ועד היום, צברנו 

תאונות עבודה יכולות לטמון בתוכן נסיבות שונות, חלקן שגורות ונפוצות וחלקן מצריכות בדיקה קפדנית והתוויית אסטרטגיה משפטית נכונה.

אנו מטפלים בכל סוגי התביעות, החל ממקרים מוכרים כגון פציעת גב, ועד לאירועים מוחיים המוכרים כתאונת עבודה.

משרדנו יושב ברחוב המסגר 56, קומה 2.

ניתן לקבל ייעוץ טלפוני משפטי מקדים.

לקבלת ייעוץ משפטי

חייגו עכשיו:

03-9444747

סיכום דבר:

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support