תאונות עבודה דמי פגיעה מתאונת עבודה
עורך דין צבי זגלשטיין

עורך דין צבי זגלשטיין

למי מגיע דמי פגיעה מתאונת עבודה? 

לאדם הנפגע במהלך עבודתו, או בדרכו אל העבודה, או בכל מקום שהייה עליו להיות בהתאם לדרישות מעסיקו, מגיע דמי פגיעה מתאונת עבודה, וזאת בכדי לפצות על אובדן הכנסתו.

באתר משרד עורכי דין זגלשטיין תוכלו למצוא מידע רב הנוגע לתאונת עבודה, ומחלת מקצוע.

מחלות קשות כגון, התקף לב, שבץ אירוע מוחי, קורנה. תביעות מיקרוטראומה, ואירועים תאונתים אחרים, נפילה ברחוב, נפילה בעבודה וכדומה. כמו כן המשרד מתעסק בתאונות דרכים ,תאונת דרכים בדרך אל העבודה, תאונת אופנוע, תאונת קורקינט, תאונת אופניים חשמליים.

דמי הפגיעה מתאונת עבודה מגיעים למבוטחים עצמאים או מבוטחים שכירים או מבוטחים שנפגעו בזמן הכשרה מקצועית

מה הוא סכום דמי הפגיעה מתאונת עבודה?

דמי פגיעה ליום הם שלושה רבעים משכר עבודתו הרגיל של המבוטח, אך לא יותר מ-75% מסכום השווה לסכום הבסיסי( 7,050 שקלים חדשים) כפול 5, כשהוא מחולק ב-30.

שיעור דמי פגיעה ליום הוא 75% מהכנסת המבוטחים החייבת בדמי ביטוח, בשלושת החודשים שקדמו ל-1 בחודש שבו הפסיקו את עבודתם בשל הפגיעה, חלקי 90 (כלומר שכר ליום).

חישוב פשוט יביא לכך שדמי הפגיעה לא יעלו על 1,114.38 ש"ח ליום (נכון ל-2021). 

לשיעורי דמי הפגיעה המקסימלים ליום בשנים קודמות.

דוגמאות לחישוב דמי פגיעה מתאונת עבודה:

לצורך תשלום דמי פגיעה, יום עבודה נחשב כיום בן 8 שעות. במידה והנך זכאי לקבלת דמי פגיעה מתאונת עבודה מדמי הפגיעה ינכה המעסיק או המוסד לביטוח לאומי מס הכנסה, דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות.

במוסד לביטוח לאומי ישלם דמי פגיעה מופחתים לעובד או לעובד עצמאי שצמצו את מספר שעות עבודתם, מחמת אי-כושר חלקי לעבוד, שנגרם מפגיעה בעבודה.

  1. עובד בשם יוסי נפגע בעבודה ונקבע  לו אי כושר עבודה חלקי, כך שעליו לעבוד 4 שעות ביום בלבד. יום עבודה לפי המוסד לביטוח לאומי הוא בן 8 שעות, לכן על פי החלטת הוועדה הרפואית יוסי יכול לעבוד חצי מיום העבודה. לכן יוסי  יהיה זכאי לדמי פגיעה בשיעור של חצי מדמי הפגיעה המלאים שהיו מחושבים לו ליום (כלומר חצי מתוך 75% של הכנסתו החייבת בדמי ביטוח לפני הפגיעה). לכן אם בחשלושת החודשים האחרונים יוסי השתכר ב כ- 10,000 שקלים, הוא יקבל 3,750 שקלים דמי פגיעה מתאונת עבודה.
  2. עובדת הנפצעה באמצע אפריל, תקבל 75% משכרה הממוצע בחודשים מרץ פבואר וינואר. לכן אם השתכרה בממוצע בחודשים אלו ב 6,000 ש"ח, תקבל 4,500 ש"ח דמי פגיעה מתאונת עבודה. 

לקבלת ייעוץ משפטי

חייגו עכשיו:

03-9444747

סיכום דבר:

צור קשר

פרטי התקשרות

אודותינו

שירותים נפוצים