עורך דין צבי זגלשטיין

עורך דין צבי זגלשטיין

מיקרוטראומה

משרדנו ייצג בהצלחה משנת 2006 אלפי לקוחות בתביעות תאונת עבודה מול המוסד לביטוח לאומי, בשיעור הצלחה גבוה של כ-97%. 

הידע והניסיון שנצברו במשרדנו במהלך השנים מבטיח סיכויי הצלחה גבוהים והשגת פיצוי מקסימלי ללקוחותינו. אנו פועלים למיצוי ומיקסום של זכויות לקוחותינו מול כל הגופים בהם: ביטוח לאומי, מס הכנסה, משרד הבריאות, חברות הביטוח, אובדן כושר עבודה, תביעות סיעוד, תביעות לקצבת ניידות, תג נכה ועוד.  משרדנו מעניק שירות מלא ומקיף וזאת במטרה להשיא פיצוי מקסימלי ללקוחותינו תוך ראיית התמונה הכוללת המתאימה לכל מקרה ומקרה.

יודגש שבניגוד לחברות למימוש זכויות כגון לבנת פורן וזכותי המתיימרות להעניק "ייעוץ" שאינו משפטי, רק אנו כעורכי דין מורשים ויכולים לייצג אותכם בוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי, ולהגיש ערעורים על החלטות הוועדות הרפואיות בבית הדין, אנו איננו מעניקים "יעוץ שאינו משפטי" אלא מעניקים ייעוץ מלא ומקיף באופן שזכויותיך לא יפגעו! . ברור לכולם שאילו החברות למימוש זכויות אלו היו מפרסמות שהן לא יכולות להגיש ערעורים ולייצג אותכם בוועדות ובבית הדין – איש לא היה פונה אליהן. 

שירותי המשרד כוללים ייעוץ מלא, ליווי וייצוג מול המוסד לביטוח לאומי מן הרגע הראשון ועד סיום התביעה בהצלחה ותוך השגת אחוזי הנכות והפיצויים הגבוהים ביותר שניתן. בכל תיק, צוות המומחים שלנו מגבש אסטרטגיה מתאימה במטרה למקסם את הפיצוי, לאחר מכן המשרד יגיש את התביעות המתאימות לגופים המתאימים, ועורך דין המתמחה בייצוג לקוחות בוועדות הרפואיות – יתלווה וייצג אותך בכל הוועדות הרפואיות עד לסיום ההליך. 

 

התקשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ בטלפון: 03-9444747 

או השאר פרטיך באתר ועורך דין המומחה לתביעות ביטוח לאומי ותאונות עבודה ממשרדינו יחזור אליך לקביעת פגישת 

יעוץ להערכת שווי וסיכויי הצלחת תביעתך ללא עלות וללא כל התחייבות.  

מהי מיקרוטראומה

צוות משרד עורכי דין זגלשטיין כתב ופרסם באתר זה כמה מאמרים בנושא: תאונות עבודה, מדריך לתאונות עבודה, פסק דין תאונת עבודה.

בכל אלו התאונה מוגדרת וכתובה בתקנות מחלות מקצוע (בקישור הבא תמצאו מאמר באתרנו בנושא מחלות מקצוע).

גדולה ככל שתהייה אותה רשימת תקנות מחלות מקצוע, היא כמובן לא יכולה להכיל את כל המחלות/פציעות שאדם עלול לעבור במקום עבודותו.

ועל כן, כמכלול של כל מחלות ו/או פציעות אלו שאינן קיימות בחקיקה, גובשה בפסקי דין שונים של בית המשפט פגיעת מיקרוטראומה או מחלת מקצוע מיקרוטראומה.

פגיעות כגון אירוע מוחי או אוטם שריר הלב(התקף לב) לא יוכרו כפגיעות מיקרוטראומה, אך  עשויים להחשב כתאונת עבודה, אם ומדובר בנזק אשר נגרם כתוצאה מאירוע חריג וחד-פעמי בעבודה.

את הנזק אפשר לסווג לשני סוגים:

 • כשלראשון מאפיינים של תאונה, פתאומיות, בלתי צפויה, לא מכוונת שגרמה לנזק, להבדיל מהתפתחות רצופה ומתמדת בהשפעת גורם שפעולתו נמשכת ללא הפסקה.
 • השני יציגו כתוצאה של הליך ממושך – פגיעות זעירות המסתכמות לנזק כולל.

לסיכום: מיקרוטראומה היא פגיעה/פציעה שנגרמה כתוצאת מפעולות רפיטיטיביות(חוזרות) ומתמשכות במהלך העבודה,או כשתוצאה מפגיעות נזק זעירות. במקרה והפגיעה מוגדרת כמחלת מקצוע, היא לא תוכר כמיקרוטראומה.

תורת מיקרוטראומה

לא כל פגיעה שנגרמה בשל תנאי העבודה ואינה נמצאת ברשימת מחלת המקצוע תוכר כמחלת מקצוע מיקרוטראומה.

תורת המיקרו טראומה איננה קלה להוכחה, ועל התובע לפיצוי להוכיח את ביסוס עילת המיקרוטראומה:

 1. מספר רב של ארועים, מוביל לסיכוי סביר יותר שמדובר במחלת מקצוע מיקרוטראומה.
 2. קביעת רופא כי מדובר צרוף פגיעות כתוצאה מתאונות ו/או הצטברות פגיעות אלו לנזק ממשי.
 3. קביעת קשר בין פגיעות אלו למקום העבודה.

העובדה כי מחלת מקצוע מיקרוטראומה אינה מופיעה בחקיקה, מקשה גם על עורכי דין מנוסים בהוכחה, ועל כן יפעלו על פסקי דין של מקרים דומים.

הליך הכרת מחלת מקצוע מיקרוטראומה

צוות משרדנו תובע להכרת תאונת עבודה מיקרוטראומה משנת 2006.

לאחר שיחת ייעוץ ראשונית עם הלקוח, תקבע פגישה ובה הלקוח יספק את המסמכים הרפואים הנדרשים ובזאת יתחיל הליך הוכחה הקשר הסיבתי בין הנזק הנגרם למקום העבודה:

 • תאונות זעירות חוזרות ונשנות
 • תנועות זהות ודומות
 • רצף של תנועות
 • פעלו על מקום מוגדר בגוף
 • תדירות התנועות

לאחר בירור העובדות, ואסיפת החומר הרפואי, מגיע שלב קביעת הקשר הסיבתי, שאותו על רופא לקבוע כאשר בידיו מידע הנוגע לכל הפעולות והתנועות שביצע התובע בעבודה, תדירותן, ומשך הזמן בו מתבצעת כל פעולה.

על הרופא לבחון את מכלול הגורמים האפשריים שהשפיעו על מחלת התובע – גורמים תעסוקתיים אל מול גורמים חיצוניים שאינם קשורים לעבודה.

דוגמאות מחלת מקצוע מיקרוטראומה

 1. טבח במסעדה שבמהלך עבודתו נדרש לקלף ולחתוך כמויות גדולות של ירקות כמה פעמיים ביום במשך שעתיים בכל פעם ברציפות, תוכר תשתית למיקרוטראומה.

 2. קלדנית בבית משפט המקלידה 6 שעות ברציפות 5 ימים בשבוע, לקתה בדלקת בפרקים או בתסמונת תעלה קרפלית.

 3. נהג הנוהג בעבודתו בדרכי עפר ובכבישים משובים, וסובל מכאבי גב כרונים.
 4. דוור העוסק בחלוקת דברי דואר, בית הדין פסק כי ניתן לבודד את פעולת הרמת התיק הכבד והורדתו פעמים רבות ביום במשך 22 שנים, ולראות בפעולה זו כראשית ראיה למיקרוטראמה.
 5. מלצרית העובדת בים בשעות הצהריים, חלתה מחלת עור עקב חשיפה לשמש.
 6. מטפלים במוסדות השונים העובדים בעבודה פיזית קשה, הכוללת הרמת משקלים כבדים, כיפופים של הגב ועוד. ברוב המכריע של המקרים, פעולות אלו אינן יכולות לענות להגדרת המושג מיקרוטראומה.
 7. נציין שוב כי ארועים מוחים, התקפי לב, או ארועים נפשים לא יחשבו כמחלת מקצוע מיקרוטראומה.

מחלת מקצוע - בפירוט:

אנו מזמינים אותך להתרשם מהתוכן באתר, מגוון מאמרים ופסקי דין בנושאים בהם עוסק המשרד.

אנו מקווים שתוכל להפיק תועל מהתוכן באתר, אולם יש להדגיש כי התוכן מתעדכן מעת לעת.

התוכן באתר אינו יכול להחליף ייעוץ משפטי פרטני בשום צורה ואופן.

התקשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ בטלפון: 03-9444747 

ו/או השאר פרטיך באתר, לקביעת פגישת יעוץ 

 ללא עלות וללא כל התחייבות. 

לקבלת ייעוץ משפטי

חייגו עכשיו:

03-9444747

סיכום דבר: