נכות כללית

משרד זגלשטיין מייצג מזה למעלה מעשור אלפי לקוחות בתביעות מול המוסד לביטוח לאומי. הידע והניסיון אשר נצברו במשרד במהלך השנים בעזרתם של עורכי דין יוצאי המוסד לביטוח לאומי מבטיחים שלקוחותינו ייהנו מידע "פנימי" אשר נצבר מתוך מסדרונות המוסד לביטוח לאומי, ויקבלו את הפיצוי המקסימלי שניתן. 

 

התקשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ בטלפון: 03-9444747 

או השאר פרטיך באתר ועורך דין נכות כללית ממשרדינו יחזור אליך עוד היום לקביעת פגישת יעוץ להערכת שווי וסיכויי 

הצלחת תביעתך ללא עלות וללא התחייבות.

 

הזכאות לקבלת קצבת נכות כללית

חוק המוסד לביטוח לאומי קובע תנאים שונים לזכאות לקבלת קצבת נכות כללית לציבור. כך למשל ישנם תנאים שונים לעובדים/ות, לעקרי/ות הבית, לחיילים/ות ומתנדבים/ות. התנאים השונים מפורטים במאמר זה לפי הקבוצות השונות שנקבעו בחוק.  

קצבת נכות כללית - לתושב/תושבת ישראל

תושב ישראל שאינו עקר בית ואינו חייל יהיה זכאי לקצבת נכות כללית אם עמד בכל התנאים המצטברים הבאים:

1. תביעתו הוגשה כאשר היה בן 18 שנים לפחות ועדיין לא הגיע לגיל פרישה (67 לגברים ו 62 לנשים). 

2. מי שעקב נכותו נפגעה או צומצמה יכולתו להשתכר ב-50% לפחות. 

3. נקבעה לו נכות רפואית משוכללת בשיעור של  60% לפחות (או בשיעור 40% לפחות כאשר אחד מהליקויים לפחות הינו בשיעור של 25% לפחות). 

4. כושר ההשתכרות שלו נפגע בשיעור של 50%  לפחות ונקבעה לו דרגת אי כושר בשיעור של: 60% ,65%, 74% או 100%. 

5. במידה ויש לו הכנסה כעצמאי או שכיר – היא אינה עולה על 60% מן השכר הממוצע במשק, זאת אומר שנכון לשנת 2020 היא איננה עולה על – 6,330 ₪ .

 

קצבת נכות כללית - לעקר/ת בית

 

עקרת בית תהיה זכאית לקבלת קצבת נכות כללית אם היא עומדת בכל התנאים המצטברים הבאים: 

1. הינה תושבת ישראל מגיל 18 עד גיל פרישה (62 לנשים 67 לגברים). 

2. היא נשואה. 

3. עקב ליקוי בריאותי אבדה לה היכולת לעבוד במשק הבית בשיעור של-50% לפחות.

4. היא אינה עובד ולא עבדה כשכירה או עצמאית במשך 12 חודשים רצופים או 24 חודשים לא רצופים ב-48 החודשים שקדמו להגשת התביעה (או שקדמו להפסקת העבודה – למי שהפסיקה לעבוד לאחר הגשת התביעה). 

5. בעלה מבוטח בביטוח זקנה ושארים (במוסד לביטוח לאומי).  

6. היא מתגוררת עם בן זוגה ולא נפרדה ממנו ב-24 החודשים שלפני הגשת התביעה או אחריה. 

4. 

קצבת נכות כללית - לחייל או מתנדב

חייל/מתנדב בשירות חובה או שירות לאומי:  

א. מי שהגיש לראשונה במהלך שירותו תביעה לקצבת נכות כללית, תיבחן זכאותו ככול מבוטח אחר (הערכת כושר השתכרותו תיבדק בהתאם לתפקודו במסגרת שבה הוא משרת).  

ב. למי שנקבעה קצבת נכות לזמן בלתי מוגבל עוד לפני תחילת שירותו, לא תופחת הקצבה כל עוד הוא משרת.

ג. מי שנקבעה לו נכות רפואית זמנית ודרגת אי-כושר לזמן מוגבל, יוזמן להמשך אבחון רפואי ולהערכת המשך הזכאות.

ד. מי שזכאי לתגמול או למענק ממשרד הביטחון בשל אירוע אחד, וגם זכאי לקבלת קצבת נכות מהביטוח הלאומי כתוצאה מאירוע אחר, יהיה זכאי לשניהם (לדוגמא: אדם הזכאי לתגמול ממשרד הביטחון בעקבות פציעתו במהלך שירותו, יהיה זכאי בכפוף לעמידה בתנאים הרשומים לעיל לקבלת קצבת נכות כללית מהביטוח הלאומי בשל ליקויים רפואיים אשר לא נגרמו כתוצאה מהפציעה אשר בגינה הוא מקבל גמול ממשרד הביטחון).

ה. מי שקיבל קצבת נכות כללית עד לגיל הזכאות לקצבת זקנה, יקבל קצבת זקנה לנכה אשר לא תפחת מסכום קצבת הנכות שקיבל עד כה.

אופן מימוש הזכות לקבלת קצבת נכות כללית 

לאחר הפנייה למשרדנו,  עורך דין מהמשרד המתמחה בייצוג בתביעות מול המוסד ביטוח לאומי יעריך את התיק וינחה את הלקוח לאילו רופאים עליו לפנות, ואילו אישורים עליו להמציא במטרה להיעזר בהם במסגרת תביעתו כדי למצות את זכויותיו באופן מקסימלי. במקרה הצורך יופנה הלקוח לקבלת חוות דעת רפואית על ידי טובי המומחים הרפואיים בארץ אשר יבחנו את תיקו הרפואי. 

לאחר מכן משרדנו יגיש התביעה המתאימה למוסד לביטוח לאומי אשר יאסוף את תיקו הרפואי של הלקוח מן המוסדות הרפואיים (בתי החולים וקופות החולים) . 

בשלב הבא, יבחן פקיד התביעות אם התובע עומד בתנאים המפורטים לעיל והוא זכאי להגיש תביעה לקבלת קצבת נכות כללית. במידה והוא אכן עומד בקריטריונים הרלבנטיים עבורו – הוא יוזמן יחד עם עורך דינו לוועדות הרפואיות בהתאם לתחומים בהם נטען כי קיים לו ליקוי או נכות. בוועדות הרפואיות הוא יעבור סידרת בדיקות רפואיות על ידי רופאי המוסד לביטוח לאומי. על סמך בדיקתו בוועדות הרפואיות יקבע גובה נכותו. היה והתובע יעמוד בתנאים שנקבעו בחוק מבחינת שיעור הנכות הרפואית המזכה בקצבת נכות כללית (ראה לעיל) הוא יזומן לוועדת שיקום.  

בוועדת השיקום (לאחר עמידה בתנאי סף הנכות הרפואית) יעריך פקיד השיקום את דרגת אי הכושר של התובע. לקביעתו של פקיד השיקום ישנה השפעה כבירה על גובה הקצבה שתשולם לתובע, ולכן גם לוועדה זו יתלווה ללקוח עורך דין המתמחה בתביעות ביטוח לאומי והופעה מול פקיד השיקום, עורך הדין ייצג את התובע וישטח בפני פקיד השיקום את טענותיו של התובע. 

עיננו רואות כי בתביעות מול המוסד לביטוח לאומי ישנו פער כוחות אדיר בין פקידי המוסד לביטוח לאומי ורופאיו לבין האזרח בכמה בחינות: הן ברמת הידע הנדרש להצלחת התביעה מהבחינה הפרוצדורלית, הן מהבחינה הרפואית, הן מהבחינה המשפטית. 

לאור המיומנות הגבוהה והידע הרב הנדרש כדי להצליח בתביעות כנגד המוסד לביטוח לאומי (להצלחה תיחשב השגת הפיצוי המקסימלי ולא סתם השגת פיצוי נמוך), הן במשפטים והן ברפואה, עוברים עורכי הדין במשרד קורסים, והשתלמויות רבים באופן סדיר במטרה לעמוד בקדמת הידע בתחומים אלו. לכן, כל עורכי הדין במחלקת הביטוח הלאומי במשרד הינם בוגרי רפואה למשפטנים מהפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב. אולם בכך לא הסתיימה הכשרתם, ולמעשה הכשרתם לעולם אינה מסתיימת והם עוברים קורסים לריענון, חידוש, וצבירת ידע בנוסף לידע והניסיון שכבר צברו – כל זאת כאמור כדי לעמוד בקדמת הידע כך שיוכלו להעניק את השירות הטוב ביותר ללקוחות המשרד. לקוחות המשרד נהנים מליווי צמוד של עורך דין המתמחה בתביעות מול המוסד לביטוח לאומי ובהופעות בפני הוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי. עורך הדין מתלווה ומייצג את הלקוח בוועדה, מדבר בשמו, וטוען בפני הוועדה הן את טענותיו המשפטיות והן הטענות הרפואיות של הלקוח.

לרוב בכך מסתיים הטיפול בתיק כאשר הלקוח מקבל את הפיצוי המקסימלי שניתן, ואולם במקרים בהם נפלה טעות או שהתוצאה איננה משביעה רצון, יגיש המשרד ערער על החלטת הוועדה ו/או פקיד השיקום. במקרה הצורך יוגש גם ערעור לבית הדין לענייני עבודה המוסמך לדון בערעורים על החלטת ועדת הערער של המוסד לביטוח לאומי ועל החלטות פקיד השיקום. 

התקשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ בטלפון: 03-9444747 

או השאר פרטיך באתר ועורך דין נכות כללית ממשרדינו יחזור אליך עוד היום לקביעת פגישת יעוץ להערכת שווי וסיכויי 

הצלחת תביעתך ללא עלות וללא התחייבות.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support