עורך דין צבי זגלשטיין

עורך דין צבי זגלשטיין

עורך דין תאונות עבודה

שלום, וברוכים הבאים לאתר של משרד עורכי הדין זגלשטיין, אנו מייצגים משנת 2006 אלפי לקוחות בתביעות שונות מול המוסד לביטוח לאומי בהצלחה רבה 97%.

משרדנו מתמחה בתביעות תאונת עבודה מול המוסד לביטוח לאומי ושאר הגופים כגון חברות הביטוח השונות וקרנות הפנסיה, כולל תביעות למחלת המקצוע, ותביעות בהתאם לתורת המיקרוטראומה.

הידע והניסיון אשר נצברו במשרד במהלך השנים מבטיח ללקוחותינו ייעוץ ייצוג וליווי מקצועי  לאורך כל ההליך, מתחילתו ועד סופו. כולל ליווי וייצוג בוועדות הרפואיות על ידי עורך דין לענייני תאונות עבודה בעל הכשרה מתאימה לייצוג בוועדות מול רופאי המוסד לביטוח לאומי (בוגרי רפואה למשפטנים מאוניברסיטת תל-אביב). 

יודגש כי משרדנו מעניק ייעוץ משפטי מקיף למימוש כל הזכויות המגיעות ללקוחותינו במטרה למקסם את הפיצוי המגיע להם. 

אין מדובר בשירות של מילוי טפסים בלבד, או בייעוץ שאינו משפטי וכל מיני שירותים חלקיים או שירותי תיווך למיניהם. 

אנו מציעים שירות מלא וכולל, הכולל: ייצוג בכל הוועדות, הגשת ערעור על החלטות וועדות, ערעור על החלטות פקיד תביעות בביית הדין לעבודה, תביעות כל הביטוחים, תבחיעות ניידות , תביעות לפטור ממס, ועוד. (יכול לעניין אותך:  תאונות עבודה, מחלת מקצוע, נכות כללית, שירותים מיוחדים, ניידות ). 

כאשר מתעורר הצורך משרדנו מעניק ייצוג בניהול משא ומתן מול המוסד לביטוח לאומי בנושאים שונים כגון ביטול והקטנת חובות/קנסות, ועוד.  

כאמור, משרדנו מציע שירות מלא הכולל ליווי וייצוג של לקוחותינו לאורך כל ההליך: החל מגיבוש האסטרטגיה המתאימה ביותר למקסום הזכויות והפיצויים עבור הלקוח, לאחר מכן הגשת התביעות המתאימות, ליווי וייצוג בוועדות הרפואיות עד לסיום ההליך תוך השגת הפיצוי המרבי.

מהי תאונת עבודה?

תאונת עבודה הינה תאונה אשר אירעה למבוטח בנסיבות האלה:

 • עובד שנפגע  בתאונה שאירעה תוך כדי עבודה (כלומר  בזמן העבודה ו/או במקום העבודה) ועקב העבודה או עקב סיכוני מקום  העבודה.
 • עובד שנפגע כאשר היה בדרכו לעבודה מביתו, או מהמקום שבו ישן, או מהעבודה אל ביתו, או אל מקום לינתו, או ממקום עבודה אחד לשני.
 • עובד שנפגע בעת עבודתו במקום העבודה, או בסמוך אליו, בזמן שניסה להציל גוף או רכוש, או ניסה למנוע נזק לגוף או לרכוש.
 • עובד שנפגע בעת העבודה, אך לא עקב העבודה, כאשר אדם אחר פגע בו בחפץ שנמצא במקום העבודה, או בסמוך אליו, וזאת בתנאי שלנפגע לא היה חלק בגרימת הפגיעה.
 • עובד שכיר, שנפגע בעת שסעד במקום שמסוכם עם המעסיק, בדרכו ממקום העבודה או בחזרה אליו, זאת בתנאי שהוא לא שוהה במקום יותר משלוש שעות.
 • עובד שכיר החבר בוועד העובדים במקום עבודתו, שנפגע בעת מילוי תפקיד זה, עקב מילוי התפקיד, בדרך למילוי התפקיד או בחזרה ממנו.
 • עובד שכיר שנפגע, בדרכו מהעבודה או ממעונו אל מקום שבו הוא נבחן לפי חוק החניכות, או לפי חוק שירות התעסוקה, או בדרכו חזרה ממקום הבחינה אל מקום העבודה או אל מעונו.
 • מקרים נוספים אשר אינם מופיעים בחוק אך התפתחו בפסיקה הינם מקרים של עובדים אשר לקו באירוע מוחי או אירוע לבבי אשר נגרם כתוצאה מאירוע חריף, חד פעמי וחריג, אשר התרחש במקום העבודה (או הקשור בעבודה), אשר אירע בסמוך  לאירוע המוחי או הלבבי.
 • כתאונת עבודה תיחשב גם תאונה אשר אירעה בדרכו של העובד למקום עבודתו או בחזרה ממנה לביתו או למקום לינתו, יחד עם זאת, אם בדרכו היתה למבוטח הפסקה של ממש או שהוא סטה מדרכו שלא לצורכי עבודה סטיה של ממש התאונה לא תיחשב לתאונת עבודה למעט במקרים הבאים:
 1.     אם סטה המבוטח מדרכו לעבודה כדי להתפלל תפילת בוקר בציבור בבית תפילה שהו הוא נוהג להתפלל.
 2.     אם סטה המבוטח מדרכו לעבודה לצורך ליווי ילדיו לגן ילדים, מעון ילדים, או מקום אחר שאושר בתקנות הביטוח הלאומי.
 • ואולם אם בזמן התאונה המבוטח פעל ברשלנות, לא מילא אחר הוראות החוק, או סטה מהוראות מעסיקו – התאונה לא תיחשב כתאונת עבודה, למעט במקרים בהם נפטר המבוטח, או הפך לנכה, או שאינו מסוגל לעבוד במשך 10 ימים לפחות, התאונה תיחשב כתאונת עבודה, בתנאי שאם היה פועל כחוק, היתה נחשבת התאונה לתאונת עבודה. 

 

עו"ד תאונות עבודה למימוש הזכות לקצבת נכות מעבודה

שלב א': לאחר הפנייה למשרדנו

עורך דין לתביעת תאונות עבודה מהמשרד המתמחה בייצוג בתביעות מול המוסד ביטוח לאומי, יעריך את התיק וינחה את הלקוח לאילו רופאים עליו לפנות, ואילו אישורים עליו להמציא כדי שייעזר בהם במסגרת תביעתו כדי למצות את זכויותיו באופן מקסימלי. במקרה הצורך יופנה הלקוח לקבלת חוות דעת רפואית על ידי טובי המומחים הרפואיים בארץ אשר יבחנו את תיקו הרפואי. 

לאחר מכן משרדנו יגיש התביעה המתאימה למוסד לביטוח לאומי אשר יאסוף את תיקו הרפואי של הלקוח מן המוסדות הרפואיים (בתי החולים וקופות החולים) . 

שלב ב': קביעת פקיד התביעות

בשלב הבא יקבע פקיד התביעות במוסד לביטוח לאומי האם אכן מדובר בתאונת עבודה. שלב זה הינו חשוב במיוחד היות והיה אם לא תוכר התאונה כתאונת עבודה – לא יהיה זכאי התובע לפיצוי בגין נזקיו. במקרה והתאונה הוכרה כתאונת עבודה יקבע פקיד התביעות מהם הפגיעות והאיברים אשר נפגעו כתוצא המן התאונה. גם להחלטה זו חשיבות עליונה היות ובכך תוחם פקיד התביעות את הטענות המשפטיות והרפואיות אותם יוכל התובע לטעון בפני הוועדות הרפואיות. 

שלב ג': זימון לוועדה רפואית

לאחר שלב ההכרה בתאונה יוזמן הלקוח יחד עם עורך דינו לוועדות הרפואיות בהתאם לתחומים בהם הוא נפגע בתאונה. שם הוא יעבור סידרת בדיקות רפואיות על ידי רופאי המוסד לביטוח לאומי. על סמך בדיקתו בוועדות יקבע גובה נכותו ממנו נגזר הפיצוי הכספי אותו יקבל הלקוח מן המוסד לביטוח לאומי. 

עיננו רואות כי בתביעות מול המוסד לביטוח לאומי ישנו פער כוחות אדיר בין פקידי המוסד לביטוח לאומי ורופאיו לבין האזרח בכמה בחינות: הן ברמת הידע הנדרש להצלחת התביעה מהבחינה הפרוצדורלית, הן מהבחינה הרפואית, הן מהבחינה המשפטית. 

לאור המיומנות הגבוהה והידע הרב הנדרש כדי להצליח בתביעות כנגד המוסד לביטוח לאומי (להצלחה תיחשב השגת הפיצוי המקסימלי ולא סתם השגת פיצוי נמוך), הן במשפטים והן ברפואה, עוברים עורכי הדין במשרד קורסים, והשתלמויות רבים באופן סדיר במטרה לעמוד בקדמת הידע בתחומים אלו. לכן, כל עורכי הדין במחלקת הביטוח הלאומי במשרד הינם בוגרי רפואה למשפטנים מהפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב, אולם בכך לא הסתיימה הכשרתם, ולמעשה הכשרתם לעולם אינה מסתיימת והם עוברים קורסים לריענון, חידוש, וצבירת ידע בנוסף לידע והניסיון שכבר צברו – כל זאת כאמור כדי לעמוד בקדמת הידע כך שיוכלו להעניק את השירות הטוב ביותר ללקוחות המשרד.

לקוחות המשרד נהנים מליווי צמוד של עורך דין המתמחה בתביעות מול המוסד לביטוח לאומי ובהופעות בפני הוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי. עורך הדין מתלווה ומייצג את הלקוח בוועדה, מדבר בשמו, וטוען בפני הוועדה הן את טענותיו המשפטיות והן הטענות הרפואיות של הלקוח.

לרוב, בכך מסתיים הטיפול בתיק כאשר הלקוח מקבל את הפיצוי המקסימלי שניתן, ואולם במקרים בהם נפלה טעות בהחלטת הוועדות הרפואיות או שהתוצאה איננה משביעה רצון, יגיש המשרד ערער על החלטת הוועדה הרפואית לוועדה הרפואית לערערים, ובמקרה הצורך אף יוגש ערער לבית הדין לענייני עבודה על החלטת וועדת הערערים. בית הדין מוסמך לדון בערעורים על החלטת ועדת הערערים של המוסד לביטוח לאומי בעניינים משפטיים בלבד.
 
הוועדות הרפואיות יכולות לקבוע לתובע נכויות זמניות, ו/או נכויות צמיתות. במידה ונקבעו אחוזי נכות זמניים, יקבל הלקוח קצבת נכות זמנית בהתאם לאחוזי הנכות הזמנית. עם סיום תקופת הזמניות יזומן הלקוח לוועדות נוספות עד לקביעת נכותו הצמיתה. 

בניגוד לאופן חישוב הקצבה הזמנית המזכה בקצבה החל מהאחוז הראשון, עם תום הזמניות נקבע גובה מענק הנכות או גובה קצבת הנכות  בהתאם למדרגות הבאות: 
 • נכות צמיתה בשיעור של 0-9 אחוזים – אינה מזכה במענק או קצבה. 
 • נכות צמיתה בשיעור של 10-19 אחוזים – מזכה במענק נכות חד פעמי. 
 • נכות צמיתה בשיעור של 20 אחוזים ומעלה – מזכה בקצבת נכות חודשית לכל החיים.  

התייעצו עם עורך דין לענייני תאונות עבודה

התקשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ עם עורך דין תאונות עבודה: 03-9444747 

או השאר פרטיך באתר ועורך דין המומחה לתביעות ביטוח לאומי ותאונות עבודה ממשרדינו יחזור אליך לקביעת פגישת יעוץ 

להערכת שווי וסיכויי הצלחת תביעתך ללא עלות וללא כל התחייבות מצידך.  

עורך דין לתביעת תאונות עבודה - בפירוט:

שאלות נפוצות

משרדנו ייצג ומייצג אלפי לקוחות בתביעות מול המוסד לביטוח הלאומי וגורמים רלוונטיים נוספים למיצוי זכויותיהם של נפגעי תאונת עבודה.

משנת 2006 ועד היום, צברנו 

תאונות עבודה יכולות לטמון בתוכן נסיבות שונות, חלקן שגורות ונפוצות וחלקן מצריכות בדיקה קפדנית והתוויית אסטרטגיה משפטית נכונה.

אנו מטפלים בכל סוגי התביעות, החל ממקרים מוכרים כגון פציעת גב, ועד לאירועים מוחיים המוכרים כתאונת עבודה.

משרדנו יושב ברחוב המסגר 56, קומה 2.

ניתן לקבל ייעוץ טלפוני משפטי מקדים.

לקבלת ייעוץ משפטי

חייגו עכשיו:

03-9444747

סיכום דבר: