תאונות עבודה

משרד זגלשטיין מייצג מזה למעלה מעשור אלפי לקוחות בתביעות מול המוסד לביטוח לאומי. הידע והניסיון אשר נצברו במשרד במהלך השנים בעזרתם של עורכי דין יוצאי המוסד לביטוח לאומי מבטיחים שלקוחותינו ייהנו מידע "פנימי" אשר נצבר מתוך מסדרונות המוסד לביטוח לאומי, ויקבלו את הפיצוי המקסימלי שניתן. 

שירותי המשרד כוללים ליווי וייצוג מול המוסד לביטוח לאומי מן הרגע הראשון ועד סיום התביעה בהצלחה תוך השגת אחוזי הנכות המרבים והפיצוי הגבוה ביותר שניתן. המשרד יגיש את תביעתך למוסד לביטוח לאומי ועורך דין מטעם המשרד יתלווה וייצג את הלקוח בכל הוועדות הרפואיות עד לקבלת התוצאה האופטימלית. במקרה הצורך יוגשו ערעורים בערכאות המשפטיות השונות מול המוסד לביטוח לאומי וזאת בכדי למקסם את הפיצוי עבור מימוש זכויות הלקוח.

 

מהי תאונת עבודה

 

תאונת עבודה הינה תאונה אשר אירעה למבוטח בנסיבות האלה:

 • עובד שנפגע  בתאונה שאירעה תוך כדי עבודה (כלומר  בזמן העבודה ו/או במקום העבודה) ועקב העבודה או עקב סיכוני מקום  העבודה.
 • עובד שנפגע כאשר היה בדרכו לעבודה מביתו, או מהמקום שבו ישן, או מהעבודה אל ביתו, או אל מקום לינתו, או ממקום עבודה אחד לשני.
 • עובד שנפגע בעת עבודתו במקום העבודה, או בסמוך אליו, בזמן שניסה להציל גוף או רכוש, או ניסה למנוע נזק לגוף או לרכוש.
 • עובד שנפגע בעת העבודה, אך לא עקב העבודה, כאשר אדם אחר פגע בו בחפץ שנמצא במקום העבודה, או בסמוך אליו, וזאת בתנאי שלנפגע לא היה חלק בגרימת הפגיעה.
 • עובד שכיר, שנפגע בעת שסעד במקום שמסוכם עם המעסיק, בדרכו ממקום העבודה או בחזרה אליו, זאת בתנאי שהוא לא שוהה במקום יותר משלוש שעות.
 • עובד שכיר החבר בוועד העובדים במקום עבודתו, שנפגע בעת מילוי תפקיד זה, עקב מילוי התפקיד, בדרך למילוי התפקיד או בחזרה ממנו.
 • עובד שכיר שנפגע, בדרכו מהעבודה או ממעונו אל מקום שבו הוא נבחן לפי חוק החניכות, או לפי חוק שירות התעסוקה, או בדרכו חזרה ממקום הבחינה אל מקום העבודה או אל מעונו.
 • מקרים נוספים אשר אינם מופיעים בחוק אך התפתחו בפסיקה הינם מקרים של עובדים אשר לקו באירוע מוחי או אירוע לבבי אשר נגרם כתוצאה מאירוע חריף, חד פעמי וחריג, אשר התרחש במקום העבודה (או הקשור בעבודה), אשר אירע בסמוך  לאירוע המוחי או הלבבי.
 • כתאונת עבודה תיחשב גם תאונה אשר אירעה בדרכו של העובד למקום עבודתו או בחזרה ממנה לביתו או למקום לינתו, יחד עם זאת, אם בדרכו היתה למבוטח הפסקה של ממש או שהוא סטה מדרכו שלא לצורכי עבודה סטיה של ממש התאונה לא תיחשב לתאונת עבודה למעט במקרים הבאים:
 1.     אם סטה המבוטח מדרכו לעבודה כדי להתפלל תפילת בוקר בציבור בבית תפילה שהו הוא נוהג להתפלל.
 2.     אם סטה המבוטח מדרכו לעבודה לצורך ליווי ילדיו לגן ילדים, מעון ילדים, או מקום אחר שאושר בתקנות הביטוח הלאומי.
 • ואולם אם בזמן התאונה המבוטח פעל ברשלנות, לא מילא אחר הוראות החוק, או סטה מהוראות מעסיקו – התאונה לא תיחשב כתאונת עבודה, למעט במקרים בהם נפטר המבוטח, או הפך לנכה, או שאינו מסוגל לעבוד במשך 10 ימים לפחות, התאונה תיחשב כתאונת עבודה, בתנאי שאם היה פועל כחוק, היתה נחשבת התאונה לתאונת עבודה. 
 

אופן מימוש הזכות לקצבת נכות מעבודה

בתחילה משרדנו יעריך את התיק, וינחה את הלקוח לאילו רופאים עליו לפנות, ואילו אישורים עליו להביא כדי שיוכל להיעזר בהם במסגרת תביעתו במטרה למצות את זכויותיו באופן מקסימלי. במקרה הצורך יופנה הלקוח לעריכת חוות דעת רפואיות על ידי טובי המומחים הרפואיים בארץ. 

לאחר מכן משרדנו יגיש התביעה למוסד לביטוח לאומי. 

המוסד לביטוח לאומי יאסוף את תיקו הרפואי של הלקוח מן המוסדות הרפואיים ויפתח ללקוח תיק במוסד לביטוח הלאומי. 

לאחר מכן הלקוח יזומן לוועדות רפואיות בהתאם לתחומים בהם הוא נפגע, הוא ייבדק על ידי רופאים מטעם המוסד לביטוח לאומי אשר יקבעו את אחוזי נכותו לפיה תקבע זכאותו לקבלת קצבת נכות מעבודה או מענק. לכל הוועדות הללו יתלווה אל הלקוח עורך דין מומחה לביטוח לאומי אשר ייצגו בוועדה ידבר בשמו ויטען את טענותיו של הלקוח בפני רופאי המוסד לביטוח הלאומי.

לרוב בכך מסתיים הטיפול בתיק כאשר הלקוח מקבל את הפיצוי המקסימלי שניתן, ואולם במקרים בהם נפלה טעות או שהתוצאה איננה משביעה רצון, יגיש המשרד ערער על החלטת הוועדה לוועדת ערערים. ובמקרה הצורך יוגש גם ערעור לבית הדין לענייני עבודה המוסמך לדון בערעורים על החלטת ועדת הערערים של המוסד לביטוח לאומי. 

במידה ונקבעו אחוזי נכות זמניים, יקבל הלקוח קצבת נכות זמנית בהתאם לאחוזי נכותו הזמניים (החל מהאחוז הראשון). עם סיום תקופת הזמניות  יזומן הלקוח לוועדות נוספות עד לקביעת נכותו הצמיתה. 

בניגוד לאופן חישוב הקצבה הזמנית המזכה בקצבה החל מהאחוז הראשון, עם תום הזמניות נקבע גובה מענק הנכות או גובה קצבת הנכות  בהתאם למדרגות הבאות: 

נכות צמיתה בשיעור של 0-9 אחוזים – אינו מזכה במענק או קיצבה. 

נכות צמיתה בשיעור של 10-19 אחוזים – מזכה במענק נכות חד פעמי. 

נכות צמיתה בשיעור של 20 אחוזים ומעלה – מזכה בקצבת נכות חודשית. 

 

 

התקשר/י עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ בטלפון: 03-9444747 

או השאר/י פרטיך באתר ועורך דין תאונות עבודה ממשרדינו יחזור אליך עוד היום לקביעת פגישת יעוץ להערכת שווי וסיכויי הצלחת 

תביעתך ללא עלות וללא התחייבות.

מאמרים מומלצים עבורך:

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support