תאונות עבודה

משרדנו ייצג בהצלחה מזה למעלה מעשור אלפי לקוחות בתביעות מול המוסד לביטוח לאומי. הידע והניסיון אשר נצברו במשרד במהלך השנים בעזרתם של עורכי דין יוצאי המוסד לביטוח לאומי מבטיחים שלקוחותינו ייהנו מידע "פנימי" אשר נצבר מתוך מסדרונות המוסד לביטוח לאומי, ויקבלו את הפיצוי המקסימלי שניתן. 

שירותי המשרד כוללים ליווי וייצוג מול המוסד לביטוח לאומי מן הרגע הראשון ועד סיום התביעה בהצלחה תוך השגת אחוזי הנכות המרבים והפיצוי הגבוה ביותר שניתן. המשרד יגיש את התביעה המתאימה עבורך למוסד לביטוח לאומי, ועורך דין מטעם המשרד המתמחה בהופעה מול הוועדות הרפואיות – יתלווה וייצג אותך בכל הוועדות הרפואיות עד לסיום ההליך. 

 

התקשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ בטלפון: 03-9444747 

או השאר פרטיך באתר ועורך דין המומחה לתביעות ביטוח לאומי ותאונות עבודה ממשרדינו יחזור אליך לקביעת פגישת 

יעוץ להערכת שווי וסיכויי הצלחת תביעתך ללא עלות וללא כל התחייבות.  

 

מהי תאונת עבודה

 

תאונת עבודה הינה תאונה אשר אירעה למבוטח בנסיבות האלה:

 • עובד שנפגע  בתאונה שאירעה תוך כדי עבודה (כלומר  בזמן העבודה ו/או במקום העבודה) ועקב העבודה או עקב סיכוני מקום  העבודה.
 • עובד שנפגע כאשר היה בדרכו לעבודה מביתו, או מהמקום שבו ישן, או מהעבודה אל ביתו, או אל מקום לינתו, או ממקום עבודה אחד לשני.
 • עובד שנפגע בעת עבודתו במקום העבודה, או בסמוך אליו, בזמן שניסה להציל גוף או רכוש, או ניסה למנוע נזק לגוף או לרכוש.
 • עובד שנפגע בעת העבודה, אך לא עקב העבודה, כאשר אדם אחר פגע בו בחפץ שנמצא במקום העבודה, או בסמוך אליו, וזאת בתנאי שלנפגע לא היה חלק בגרימת הפגיעה.
 • עובד שכיר, שנפגע בעת שסעד במקום שמסוכם עם המעסיק, בדרכו ממקום העבודה או בחזרה אליו, זאת בתנאי שהוא לא שוהה במקום יותר משלוש שעות.
 • עובד שכיר החבר בוועד העובדים במקום עבודתו, שנפגע בעת מילוי תפקיד זה, עקב מילוי התפקיד, בדרך למילוי התפקיד או בחזרה ממנו.
 • עובד שכיר שנפגע, בדרכו מהעבודה או ממעונו אל מקום שבו הוא נבחן לפי חוק החניכות, או לפי חוק שירות התעסוקה, או בדרכו חזרה ממקום הבחינה אל מקום העבודה או אל מעונו.
 • מקרים נוספים אשר אינם מופיעים בחוק אך התפתחו בפסיקה הינם מקרים של עובדים אשר לקו באירוע מוחי או אירוע לבבי אשר נגרם כתוצאה מאירוע חריף, חד פעמי וחריג, אשר התרחש במקום העבודה (או הקשור בעבודה), אשר אירע בסמוך  לאירוע המוחי או הלבבי.
 • כתאונת עבודה תיחשב גם תאונה אשר אירעה בדרכו של העובד למקום עבודתו או בחזרה ממנה לביתו או למקום לינתו, יחד עם זאת, אם בדרכו היתה למבוטח הפסקה של ממש או שהוא סטה מדרכו שלא לצורכי עבודה סטיה של ממש התאונה לא תיחשב לתאונת עבודה למעט במקרים הבאים:
 1.     אם סטה המבוטח מדרכו לעבודה כדי להתפלל תפילת בוקר בציבור בבית תפילה שהו הוא נוהג להתפלל.
 2.     אם סטה המבוטח מדרכו לעבודה לצורך ליווי ילדיו לגן ילדים, מעון ילדים, או מקום אחר שאושר בתקנות הביטוח הלאומי.
 • ואולם אם בזמן התאונה המבוטח פעל ברשלנות, לא מילא אחר הוראות החוק, או סטה מהוראות מעסיקו – התאונה לא תיחשב כתאונת עבודה, למעט במקרים בהם נפטר המבוטח, או הפך לנכה, או שאינו מסוגל לעבוד במשך 10 ימים לפחות, התאונה תיחשב כתאונת עבודה, בתנאי שאם היה פועל כחוק, היתה נחשבת התאונה לתאונת עבודה. 
 

אופן מימוש הזכות לקצבת נכות מעבודה

לאחר הפנייה למשרדנו,  עורך דין מהמשרד המתמחה בייצוג בתביעות מול המוסד ביטוח לאומי יעריך את התיק וינחה את הלקוח לאילו רופאים עליו לפנות, ואילו אישורים עליו להמציא כדי שייעזר בהם במסגרת תביעתו כדי למצות את זכויותיו באופן מקסימלי. במקרה הצורך יופנה הלקוח לקבלת חוות דעת רפואית על ידי טובי המומחים הרפואיים בארץ אשר יבחנו את תיקו הרפואי. 

לאחר מכן משרדנו יגיש התביעה המתאימה למוסד לביטוח לאומי אשר יאסוף את תיקו הרפואי של הלקוח מן המוסדות הרפואיים (בתי החולים וקופות החולים) . 

בשלב הבא, יקבע פקיד התביעות במוסד לביטוח לאומי האם אכן מדובר בתאונת עבודה. שלב זה הינו חשוב במיוחד היות והיה אם לא תוכר התאונה כתאונת עבודה – לא יהיה זכאי התובע לפיצוי בגין נזקיו. במקרה והתאונה הוכרה כתאונת עבודה יקבע פקיד התביעות מהם הפגיעות והאיברים אשר נפגעו כתוצא המן התאונה. גם להחלטה זו חשיבות עליונה היות ובכך תוחם פקיד התביעות את הטענות המשפטיות והרפואיות אותם יוכל התובע לטעון בפני הוועדות הרפואיות. לאחר שלב ההכרה בתאונה יוזמן הלקוח יחד עם עורך דינו לוועדות הרפואיות בהתאם לתחומים בהם הוא נפגע בתאונה. שם הוא יעבור סידרת בדיקות רפואיות על ידי רופאי המוסד לביטוח לאומי. על סמך בדיקתו בוועדות יקבע גובה נכותו ממנו נגזר הפיצוי הכספי אותו יקבל הלקוח מן המוסד לביטוח לאומי. 

עיננו רואות כי בתביעות מול המוסד לביטוח לאומי ישנו פער כוחות אדיר בין פקידי המוסד לביטוח לאומי ורופאיו לבין האזרח בכמה בחינות: הן ברמת הידע הנדרש להצלחת התביעה מהבחינה הפרוצדורלית, הן מהבחינה הרפואית, הן מהבחינה המשפטית. 

לאור המיומנות הגבוהה והידע הרב הנדרש כדי להצליח בתביעות כנגד המוסד לביטוח לאומי (להצלחה תיחשב השגת הפיצוי המקסימלי ולא סתם השגת פיצוי נמוך), הן במשפטים והן ברפואה, עוברים עורכי הדין במשרד קורסים, והשתלמויות רבים באופן סדיר במטרה לעמוד בקדמת הידע בתחומים אלו. לכן, כל עורכי הדין במחלקת הביטוח הלאומי במשרד הינם בוגרי רפואה למשפטנים מהפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב, אולם בכך לא הסתיימה הכשרתם, ולמעשה הכשרתם לעולם אינה מסתיימת והם עוברים קורסים לריענון, חידוש, וצבירת ידע בנוסף לידע והניסיון שכבר צברו – כל זאת כאמור כדי לעמוד בקדמת הידע כך שיוכלו להעניק את השירות הטוב ביותר ללקוחות המשרד. לקוחות המשרד נהנים מליווי צמוד של עורך דין המתמחה בתביעות מול המוסד לביטוח לאומי ובהופעות בפני הוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי. עורך הדין מתלווה ומייצג את הלקוח בוועדה, מדבר בשמו, וטוען בפני הוועדה הן את טענותיו המשפטיות והן הטענות הרפואיות של הלקוח.

 
לרוב, בכך מסתיים הטיפול בתיק כאשר הלקוח מקבל את הפיצוי המקסימלי שניתן, ואולם במקרים בהם נפלה טעות בהחלטת הוועדות הרפואיות או שהתוצאה איננה משביעה רצון, יגיש המשרד ערער על החלטת הוועדה הרפואית לוועדה הרפואית לערערים, ובמקרה הצורך אף יוגש ערער לבית הדין לענייני עבודה על החלטת וועדת הערערים. בית הדין מוסמך לדון בערעורים על החלטת ועדת הערערים של המוסד לביטוח לאומי בעניינים משפטיים בלבד.
 

הוועדות הרפואיות יכולות לקבוע לתובע נכויות זמניות, ו/או נכויות צמיתות. במידה ונקבעו אחוזי נכות זמניים, יקבל הלקוח קצבת נכות זמנית בהתאם לאחוזי הנכות הזמנית. עם סיום תקופת הזמניות יזומן הלקוח לוועדות נוספות עד לקביעת נכותו הצמיתה. 

בניגוד לאופן חישוב הקצבה הזמנית המזכה בקצבה החל מהאחוז הראשון, עם תום הזמניות נקבע גובה מענק הנכות או גובה קצבת הנכות  בהתאם למדרגות הבאות: 

נכות צמיתה בשיעור של 0-9 אחוזים – אינה מזכה במענק או קצבה. 

נכות צמיתה בשיעור של 10-19 אחוזים – מזכה במענק נכות חד פעמי. 

נכות צמיתה בשיעור של 20 אחוזים ומעלה – מזכה בקצבת נכות חודשית לכל החיים. 

 

התקשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ בטלפון: 03-9444747 

או השאר פרטיך באתר ועורך דין המומחה לתביעות ביטוח לאומי ותאונות עבודה ממשרדינו יחזור אליך לקביעת פגישת יעוץ 

להערכת שווי וסיכויי הצלחת תביעתך ללא עלות וללא כל התחייבות מצידך.  

תאונות עבודה תאונות עבודה תאונות עבודה תאונות עבודה

מאמרים מומלצים עבורך:

פטור קבוע ממס הכנסה

לקוח בן 55 בכיר בהיי טק, הגיע למשרדנו לאחר שעבר התקף לב, וביקש את עזרתנו בהשגת פטור ממס הכנסה. לאחר טיפול המשרד השגנו ללקוח נכות

קרא עוד »

נכות צמיתה מביטוח לאומי

לקוחה הגיעה למשרד לאחר שנחלה כישלון בתביעת נכות כללית מול המוסד לביטוח לאומי – ותביעתה נדחתה.לאחר שהמשרד קיבל לידיו את התיק הצלחנו להשיג ללקוחה נכות

קרא עוד »

פיצוי כספי של 1,000,000 שקל

הלקוח הגיע למשרד לאחר שעבר ניתוח החלפת מפרק, ונדחה על ידי וועדת ניידות.המשרד הגיש תביעה לקצבת ניידות מחדש, הלוקח הוצג על ידי עורך דין מהמשרד

קרא עוד »
משרד עו"ד זגלשטיין תאונות עבודה

זגלשטיין משרד עורכי דין מומחה בתביעת תאונות עבודה

משרדינו מעניק את שרותיו על בסיס הצלחה, התקשר עכשיו לטלפון: 03-9444747 או השאר פרטים בטופס למטה.

קישורים פנימיים:

אודות צוות משרד עורכי דין זגלשטיין

עמוד פסקי דין

עמוד מאמרים

נותנים בחזרה בשביל הקהילה

קישור לאתר לשכת עורכי הדין

אנו מזמינים אותך להתרשם מהתוכן באתר, מגוון מאמרים ופסקי דין בנושאים בהם עוסק המשרד.

אנו מקווים שתוכל להפיק תועל מהתוכן באתר, אולם יש להדגיש כי התוכן מתעדכן מעת לעת.

התוכן באתר אינו יכול להחליף ייעוץ משפטי פרטני בשום צורה ואופן.

התקשר/י עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ בטלפון: 03-9444747 

או השאר/י פרטיך באתר ועורך דין תביעת משרד הביטחון ממשרדינו יחזור אליך עוד היום לקביעת פגישת יעוץ להערכת שווי וסיכויי 

הצלחת תביעתך ללא עלות וללא התחייבות.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support