עורך דין צבי זגלשטיין

עורך דין צבי זגלשטיין

עורך דין תאונת אופנוע

משרד עורכי הדין זגלשטיין מייצג מזה למעלה מעשור אלפי לקוחות בתביעות כנגד חברות הביטוח המבטחות בביטוח חובה, כנגד הפול המבטחת וכנגד קרנית – בתביעות לקבלת פיצוי בגין נזקי גוף אשר נגרמו כתוצאה מתאונות דרכים. הידע והניסיון אשר נצברו במשרד במהלך השנים מבטיחים שלקוחותינו ייהנו מידע וניסיון נרחב ומעמיק, המאפשר קביעת אסטרטגיה לניהול מיטבי של היק וסיומו במהירות תוך השגת הפיצוי המקסימלי. 

אנו מעניקים שירות משפטי מלא הכולל ליווי וייצוג לאורך כל ההליך מתחילתו ועד לסיום התביעה בהצלחה תוך השגת הפיצוי הגבוה ביותר שניתן. 

התקשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ בטלפון: 03-9444747 

ו/או השאר פרטיך באתר, לקביעת פגישת יעוץ 

 ללא עלות וללא כל התחייבות. 

מהי תאונת אופנוע?

מעצם היות האופנוע כלי רכב נורא מהיר, כלי רכב קטן יחסית המתמרן בכבישים ,קשה לשים אליו, כלי רכב בעל מעט אמצעי מיגון, לכן תאונת אופנוע עלולה להיות מסוכנת מאוד, ובמקרים רבים תגרום לנזק בלתי הפיך או אפילו למוות. למשל בשנת 2020 22% ממעורבי תאונות אופנוע נפטרו, יותר מחמישית, עובדה זו מחזקת ומעצימה את העובדה שתאונות אופנוע הן קטלניות ביותר.

כמובן שרוכב האופנוע המנוסה יחשוב כי תאונה כזו לא תקרה לו, כי ניסיונו ותגובותיו המהירות יצילו אותו ממצבים מסוכנים, אך בשטח מבחן התוצאה מראה כי ברוב המקרים אין לרוכב האופנוע שליטה, וגורמים נוספים כגון מפגעי כביש, או נהגים חסרי ריכוז מובילים לתאונה קטלנית.

במקרה ואתם אם יקירכם הייתם מעורבים בתאונה שכזו, דאגו לאסוף את כל המידע הנדרש, של כל המעורבים באירוע התאונה, צילומים של מקום האירוע, וכמובן את כל הטפסים והמסמכים הרפואים, אותם תצטרכו לדרוש מבתי החולים והגורמים המטפלים.

צרו קשר עוד היום עם משרד עורכי דין זגלשטיין, קבעו פגישה ראשונית לייעוץ ראשוני, בחינם ללא עלות.

אנו נבחן את השתלשלות הארועים, נעריך את שווי התיק, ובמידה ותהפכו ללקוחותינו, נדאג להשיג לכם פיצוי מקסימלי, וזאת בכדי להשיב עד כמה שאפשר, את המצב לקדמותו.

תאונות אופנוע כתופעה נפוצה בכבישים

למרבה הצער, תאונות אופנוע מהוות בעיה חמורה בכבישים. מדובר בתופעה הגורמת למספר לא מבוטל של פציעות ומוות מדי שנה. בעוד שאופנועים מאפשרים גמישות רבה בנסיעה ובחניה, תוך חסכון בדלק ובעלות כלי הרכב, הם גם מגיעים עם סיכון גבוה יותר לתאונות בשל גודלם הקטן יותר וחוסר הגנה לרוכב בהשוואה לכלי רכב אחרים.

מהי הסיבה לריבוי וחומרת תאונות האופנוע?

אחד הגורמים העיקריים לתאונות אופנוע הוא טעות אנוש של הרוכב. בין השאר ישנם גורמים כמו מהירות מופרזת, אי איתות בעת החלפת נתיב, נסיעה בין נתיבים ואי תשומת לב לכביש. רוכבים חסרי ניסיון נמצאים בסיכון מיוחד, מכיוון שלעתים אין להם את הכישורים או הידע להפעיל בבטחה אופנוע. בנוסף, רוכבים רבים אינם לובשים ציוד מגן מתאים, מעבר לקסדות איכותיות, מה שעלול להגביר מאוד את הסיכון לפציעה חמורה או אפילו מוות במקרה של תאונה.

סיבה מרכזית נוספת לריבוי תאונות אופנוע וחומרתן היא חוסר היכולת של נהגים אחרים לראות אופנועים על הכביש. כשל ראייה זה יכול לנבוע ממגוון גורמים, כולל הסחת דעת של הנהג, חוסר ראות וחוסר מודעות לאופנועים. נהגים רבים פשוט לא מצפים לראות אופנועים על הכביש ואולי לא מחפשים אותם, במיוחד לאור נסיעתם שלעתים נמצאת בין הנתיבים. כל אלו יכולים להוביל לתאונות כאשר נהג מבצע שינוי נתיב או פונה מול אופנוע.

מהן הדרכים לצמצם את כמות תאונות האופנוע?

ישנן מספר דרכים כדי לנסות לצמצם את הסיכוי לכך שתתרחשנה תאונות אופנוע. ראשית, על הרוכבים תמיד ללבוש ציוד מגן מתאים, כולל קסדה, מה שיכול להפחית מאוד את הסיכון לפציעה במקרה של תאונה.

נהגים אחרים על הכביש יכולים גם הם לנקוט בצעדים למניעת תאונות אופנוע. זה כולל מודעות לאופנועים על הכביש וחיפוש אחריהם בעת החלפת נתיב או פניות. בנוסף, על הנהגים להימנע מהסחות דעת, כגון שימוש בטלפון סלולרי או אכילה בזמן נהיגה, מה שעלול להקשות על ראיית אופנועים.

במקרה של תאונת אופנוע, מהן האפשרויות המשפטיות של רוכב האופנוע?

יש לשים לב לכך שבכל הקשור לתאונות דרכים, ישנם מספר מישורים וענפי משפט המעורבים עקב התרחשות תאונה בהם עורך דין תאונת אופנוע יספק ליווי מקצועי ומעטפת משפטית.

נזקי גוף

בראש ובראשונה ישנו העניין החשוב ביותר, והוא נזקי הגוף שנגרמו בתאונה. ברוב תאונות הדרכים, הנזק המשמעותי והיקר ביותר שנגרם הינו נזק הגוף לרוכב ולנהג. על אף שאופנועים וכלי רכב אחרים יכולים להיות יקרים מאד, אפילו נזק טוטאלי שייגרם להם אינו קרוב בעלותו לנזק הטוטאלי, הפטאלי, שעלול להיגרם לנהג.

כאשר מדובר באופנוע, המצב חמור אף יותר. בעוד שכאשר מדובר במכונית, משאית, אוטובוס וכדומה, כלי הרכב, מעבר להיותו יציב הרבה יותר וכך פחות חשוף לאיבוד שליטה, מאפשר הגנה חזקה ומשמעותית יותר לנהג: הפח, ממנו עשוי הרכב, אמור לספוג את רוב המכה שנגרמה מהתאונה, כאשר שלבי הגנה נוספים הינם כריות האוויר וחגורת הבטיחות.

עם זאת, כאשר מדובר באופנוע כל אלו לא קיימים, והרוכב חשוף לחלוטין לספיגה מלאה של כל עוצמת המכה שנובעת מהתאונה. למשל, כאשר מדובר ברכב בטוח וחדש, גם תאונה במהירות גבוהה שתביא להתהפכות הרכב, יכולה להותיר את הנהג עם נזקים קלים בלבד. מנגד, כאשר מדובר באופנוע, אף החלקה קלה יכולה לגרום לנזק עצום לרוכב.

מהו הדין באשר לנזקי גוף כתוצאה מתאונת האופנוע?

מתוך הבנה שישנן תאונות דרכים רבות בכל יום, ואלו גורמים לנזקי גוף שיכולים לשנות את חייהם של הניזוקים וקרוביהם מקצה לקצה ברגע אחד, המחוקק הגיע להחלטה לפיה ההליך המשפטי שיוביל לפיצוי הכספי על נזקי הגוף יהיה כמה שיותר קצר, ברור, וסולבנטי. במילים אחרות – המחוקק דאג לכך שההליך המשפטי יעסוק בכמה שפחות מחלוקות משפטיות, באמצעות שימוש בקביעת חזקות עוצמתיות, שימוש במומחים מטעם בית המשפט וקביעת חובת ביטוח.

חובת הביטוח, או, ביטוח חובה לנהגים, נועדה להביא למצב בו, כאשר יש תאונה, תמיד תהיה חברת ביטוח אותה ניתן לתבוע כדי לקבל פיצוי על נזקי הגוף. זאת מתוך ההבנה, שהנהג הפוגע לא תמיד יהיה סולבנטי, כלומר, לא תמיד יוכל להרשות לעצמו לפצות את הניזוק על נזקי גופו, שיכולים להיות יקרים מאוד, עד כדי מיליוני שקלים רבים.

לכן, המחוקק העביר את החוק לפיצוי נפגעי תאונות דרכים. מדובר בהסדר חקיקתי החריג בדיני הנזיקין שמיועד דווקא לנזקי גוף. לפי הסדר זה, חברות הביטוח של הנהגים דואגות למימון הנזקים, כאשר אין דיון על אחריות הנהגים מעבר להיותם חלק מהתאונה. כלומר, לא מחפשים אשמים בשלב זה, אלא מספיק שהיית מעורב בתאונה – וכבר חברת הביטוח חייבת לממן את נזקי הגוף.

הליך מיוחד ויעיל זה מאפשר לניזוקים, שניזוקו בגופם, לעתים באופן חמור ביותר, בין אם בנכות קשה, אבדן כושר השתכרות או אף מוות, לקבל פיצוי על כך מחברת הביטוח כמה שיותר מהר ועם כמה שפחות התעסקות משפטית.

עורך דין תאונת אופנוע אשר ילווה את הנפגע בעת ההליך, יוכל לסייע במיצוי הזכויות אל מול הגופים הרלוונטיים.

מה לגבי הליכים משפטיים אחרים?

מעבר לתביעה נזיקית על נזקי הגוף של הרוכב, ישנם הליכים משפטיים נוספים שיכולים לעלות כתוצאה מתאונת דרכים, ויש לשים לכך לב. למשל, אם רוכב האופנוע נהג בשכרות, ככל הנראה הוא יועמד לדין פלילי שבסופו הוא עלול לרצות מאסר בפועל, כלומר לשבת בכלא. בנוסף, בתאונות דרכים יהיו, כמעט תמיד, נזקי רכוש.

נזקי הרכוש הינם רחבים ויכולים לכלול נזקים לרכב הפוגע, לרכב הנפגע ולרכוש נוסף שניזוק כתוצאה מהתאונה. יש לשים לב כי תביעה נזיקית במישור נזקי הרכוש תכלול דיון בסוגיית האחריות, כלומר, בירור מי הנהג ש"באשמתו" נגרמה התאונה ולחייב אותו על הנזקים. זאת, בניגוד, כאמור, לנזקי הגוף, שם סוגיית האחריות לא משחקת תפקיד משמעותי.

בנוסף, יש לשים לב למספר הליכים נוספים שעלולים להיות רלוונטיים: למשל, אם תאונת הדרכים על האופנוע נעשתה באופן הקשור לעבודה – למשל בנסיעה אליה, בחזור הביתה או במהלך העבודה, ביטוח לאומי יהיה מעורב בכל הקשור לנזקי הגוף, ויש לתת על כך את הדעת.

לסיכום, תאונות דרכים בכלל ותאונות אופנוע בפרט הינן טרגדיה נוראית ומהוות, למעשה, מכת מדינה. כחברה, אנו מנסים להתמודד עם תופעה קשה ונפוצה זו הן באמצעות חקיקה שמנסה לגרום לנהגים לנהוג באופן בטוח יותר, הן כצרכנים המשתדלים לרכוש רכבים בטוחים יותר, והן כמחוקקים, המעוניינים לאפשר לניזוקים מהתאונות לקבל את שמגיע להם כמה שיותר מהר וכמה שיותר בקלות.

כדאי לזכור, שבעקבות תאונת אופנוע יכולות לעלות שאלות משפטיות רבות מפאת ההליכים המשפטיים הרבים שיכולים להיות רלוונטיים לנושא. החל מהליך נזיקי מיוחד לצורך פיצויים על נזקי גוף ועד עירוב ביטוח לאומי או משטרה ומאסר, העולם המשפטי שנגזר מתאונות דרכים בכלל ותאונות אופנוע – שמטבען מסוכנות יותר לנהג – בפרט, הינו עשיר ומורכב.

על כן, אם חס וחלילה נפגעתם בתאונת אופנוע, כדאי להיות ערים למורכבויות משפטיות אלו ולתת על כך את הדעת. ככלל, מומלץ לפנות לסיוע משפטי כמה שיותר מהר, שכן סיוע טוב יידע להכווין אתכם לפעולות הנכונות, שיאפשרו לכם למצות ולשמור על זכויותיכם מול כלל הגורמים המעורבים, באופן היעיל, המהיר והזול ביותר. 

תאונת אופנוע עורך דין - מידע נוסף:

ביטוח תאונות אופנוע

ביטוח תאונות דרכים מכסה אותך במקרים בהם נפצעת, נפגעת, בתאונת דרכים.

ואם הינכם מבוטחים באפשרותם לקבל פיצוי כספי מחברת הביטוח המבטחת את רכבם בביטוח חובה עבור אותה תאונת דרכים.

בהתאם לפוליסת הביטוח אותה רכשת, הנך, מכוסה בגין נזקי גוף במקרים של תאונת דרכים.
להבטחת הכיסוי הביטוחי בפוליסה זו עליך לפנות למשטרה בעת האירוע ולהעביר הודעה על כך לחברת הביטוח שביטחה את הרכב בו נהגת.​

חבל לוותר ולא לברר!

אנו מזמינים אותך להתרשם מהתוכן באתר, מגוון מאמרים ופסקי דין בנושאים בהם עוסק המשרד. כלל התכנים נכתבו על-ידי עורך דין תאונת אופנוע המומחה בתחום זה..

אנו מקווים שתוכל להפיק תועל מהתוכן באתר, אולם יש להדגיש כי התוכן מתעדכן מעת לעת.

התוכן באתר אינו יכול להחליף ייעוץ משפטי פרטני בשום צורה ואופן.

התקשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ בטלפון: 03-9444747 

ו/או השאר פרטיך באתר, לקביעת פגישת יעוץ 

 ללא עלות וללא כל התחייבות. 

תאונת אופנוע עורך דין: שאלות נפוצות

למשרדנו ניסיון עשיר ורב בתביעות כנגד חברות הביטוח, כנגד פול וכנגד קרנית וזאת לשם קבלת פיצויים בגין נזקי גוף.

מזה 15 שנים שמשרדנו מסייע ללקוחות רבים ושונים, למצות את זכויותיהם כחוק, וכל זאת תוך חתירה להשגת הפיצוי הגבוה ביותר.

וודאי, בטרם הגעתכם לפגישה במשרדנו, ניתן להתייעץ עמנו טלפונית.

במסגרת השיחה, נבקש לדלות פרטים על האירוע שקרה, ולהבין את ההליך המשפטי הצפוי לנו.

במידה וישנו אור ירוק, נמשיך למתן שירות משפטי מלא.

משרדנו יושב ברחוב המסגר 56, תל אביב.

המשרד ממוקם בקומה השנייה.

לקבלת ייעוץ משפטי

חייגו עכשיו:

03-9444747

סיכום דבר: