עורך דין צבי זגלשטיין

עורך דין צבי זגלשטיין

תביעות חבות מעבידים

משרדנו מייצג משנת 2006 לקוחות בתביעת חבות מעבידים. הידע והניסיון אשר נצברו במשרד במהלך השנים מבטיחים שלקוחותינו ייהנו מידע וניסיון נרחב אשר נצבר במשך השנים, ויקבלו את הפיצוי המקסימלי מחברות הביטוח.

משרדינו מציע שירות כולל ומלא לאורך כל ההליך עד לסיום התביעה תוך השגת הפיצוי המרבי.

מהי חבות מעבידים?

חבות מעבידים הינה אחריות המוטלת על המעסיק, להוקיר את זכויות עובדיו, וכמובן לא להפר אותם, וזאת חו אחרת מסתכן בתביעה. בנוסף חבות המעביד, היא האחראיות לפצות את העובד במקרה ופצע, כאשר פציעתו היא באשמת החברה.

בתור מעסיק, ככלל עליך להכיר בחובותיך ובזכויות עובדיך, צוותנו כתב מאמר קצר המציין חלק מזכויות העובד במדינת ישראל (לחץ לצפייה).

בכל מקום עבודה, נשקפות סכנות רבות, אם סכנת נפילה מגובה, או סכנת פגיעת הגוף מעבודה עם חומרים מסוכנים, סיכוי להחתך, להפצע, להפגע, קיים בכל מקום עבודה ללא יוצא מן הכלל. במקרים בהם המעסיק אשם בתאונה, על המעסיק לפצות את עובדו, בסכום כספי הנקבע על ידי בית המשפט, שחוץ מסדר גודל הנזק, גם קובע את האשם תורם של העובד. לדוגמא, עובד שנפגע ומומחי בית המשפט קבעו כי סך הנזק הינו 100,000 ש"ח, וקבעו כי האשם התורם של העובד הוא 20%, על המעסיק יהיה לפצות את עובדו בסכום של 80,000 ש"ח. 

שני המבחנים המקובלים לבחינת אשמו התורם של התובע הם מבחן האדם הסביר ומבחן מידת האשמה:

המבחן העקרוני הוא מבחן "מידת האשמה", ומבחן העזר הוא מבחן האדם הסביר. מבחן "מידת האשמה" בוחן כיצד מתחלקת האחריות בין המזיק לבין הניזוק הנושא באשם תורם. הדרך היא הצבת מעשי הרשלנות של המזיק והניזוק זה מול זה מבחינת מידתם ומשקלם במטרה לקבוע את אשמתם המוסרית, תוך בחינת התנהגותם במקרה הקונקרטי. לפיכך, חלוקה זו של האשמה בין הצדדים נעשית על פי קנה מידה מוסרי. מבחן העזר, לו יזדקק לעיתים בית המשפט, הוא מבחן חיצוני המפנה אל רמתו של האדם הסביר. מבחן זה הוא מבחן המשתמש בקנה מידה חברתי. הבחינה בו מושתתת על שקילתו של הנכון והצודק, לפי מיטב הערכתו ושיקולו שלבית המשפט, לאור נסיבותיו של כל מקרה.

עובד שנפצע יכול לתבוע במקרה זה שני גופים – האחד הינו תביעות חבות מעבידים דרך חברת הביטוח של המעסיק באמצעות פוליסת חבות מעבידים, זאת במקרה והמעביד רכש כיסוי ביטוי, במקרה והמעסיק לא רכש ביטוח חבות מעבידים הוא מסתכן בתביעת מעסיק ברשלנות, וכמו כן ניתן לתבוע מהמוסד לביטוח לאומי כתביעת תאונת עבודה (לחץ כאן להגיע לעמוד תאונות עבודה של משרד עורכי דין זגלשטיין). 

מעסיקים רבים יעשו הכל כדי להמנע מתשלום הפיצוי, ינסו להוכיח כי האשם תורם של העובד הוא גבוה ככל היותר(טענות כגון, נהלי בטיחות בעבודה, מכישירי מיגון מסויימים, קשר לתאונה שלא קרתה בזמן או בדרך לעבודה) וזאת בכדי לשלם ככל הפחות, ולכן מבטחים את עצמם בחברות הביטוח השונות שמכסות את תשלום הפיצויים לעובד.

דוגמאות תביעת חבות מעבידים:

  • טנטון באוזניים מחשיפה לרעש, טראומה אקוסטית.
  • קטיעה של איבר בגוף. (לחץ כאן לעיון בפסק דין הנוגע בעיניין).
  • סרטן עור הנובע מחשיפה מרובה לשמש
  • פגיעה בראייה ודלקות בעיניים מחשיפה לחומרים כימיים מסוכנים או אי חבישת ציוד מגן ראוי.
  • כוייות ופציעות בגוף עקב חשיפה לחומרים מסוכנים
  • עבודה עם מכונה פגומה שלא נבדקה כראויה לעבודה
  • פריצות דיסק מעבודה סזיפית
  • פגיעה נפשית בעבודה

לחץ כאן קריאה נוספת על מחלות מקצוע באתר משרד עורכי דין זגלשטיין.

ביטוח חבות מעבידים:

ביטוח חבות מעבידים מכסה אותך ואת החברה שלך מפני תביעות פיצויים של עובדים בגין פציעות, פגיעות ונזקי גוף אשר נגרם לעובד תוך כדי ועקב עבודתו אצל המבוטח, בשל רשלנות המבוטח, במשך תקופת הביטוח, כתוצאה מתאונה או ממחלה. כיסוי במקרים של תביעות פיצויים המוגשות על ידי עובדים בגין פגיעה גופנית תאונתית או מחלת מקצוע שנגרמו להם תוך כדי ובשל עבודתם. הכיסוי הניתן הינו מעל לסכומי הפיצוי שמעניק הביטוח הלאומי.

חברות הביטוח עשויות להציל את פרנסתו של המעסיק המבוטח, אך בתור עובדים עליכם לזכור כי (לצערינו הרב) ברוב המקרים המעסיק יסתיר אמת וזאת על מנת כדי להרחיק מעצמו כל קשר אל רשלנות מקצועית.

אנו מזמינים אותך להתרשם מהתוכן באתר, מגוון מאמרים ופסקי דין בנושאים בהם עוסק המשרד.

אנו מקווים שתוכל להפיק תועל מהתוכן באתר, אולם יש להדגיש כי התוכן מתעדכן מעת לעת.

התוכן באתר אינו יכול להחליף ייעוץ משפטי פרטני בשום צורה ואופן.

התקשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ בטלפון: 03-9444747 

ו/או השאר פרטיך באתר, לקביעת פגישת יעוץ 

 ללא עלות וללא כל התחייבות. 

לקבלת ייעוץ משפטי

חייגו עכשיו:

03-9444747

סיכום דבר: